Niepubliczny Żłobek 'Pod Bocianem'

ul. Orzeszkowej 12
05-870 Błonie
tel. 509 644 222
e-mail: biuro@podbocianem.edu.pl

http://www.podbocianem.edu.pl


Każdy pracujący rodzic, prędzej czy później stanie przed dylematem - czy wrócić do pracy, czy też skorzystać z bezpłatnego urlopu i pozostać ze swoim małym dzieckiem w domu zapewniając mu tym samym opiekę.

Nie ulega wątpliwości, że rodzic stale pozostający w domu i sprawujący opiekę i pieczę nad dzieckiem jest dla samego dziecka najlepszym wyborem - nie dość, że ma zapewnioną prawidłową opiekę to jeszcze może cały czas budować więź ze swoimi rodzicami. Nie zawsze jednak jest to możliwe i konieczne jest znalezienie innej opieki dla naszej pociechy.

Żłobek
W przypadku małego dziecka mamy dwie możliwości - albo skorzystać z usług niani, która będzie się opiekowała dzieckiem u nas w domu bądź u siebie. Niestety wiąże się to nie tylko ze sporymi kosztami (przeważnie około dziesięciu złotych za godzinę), ale również ze znalezieniem osoby godnej zaufania, której powierzymy swoje dziecko. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest żłobek państwowy, czy też żłobek prywatny. W większości przypadków znalezienie miejsca w żłobku państwowym graniczy z cudem - miasta nie oferują liczby miejsc dopasowanej do liczby małych dzieci, a tym samym tworzą dodatkowe warunki, na podstawie których przydzielają dzieci do przyjęcia. Z tego też powodu, patrząc chociażby po naszej stolicy, żłobek w Błoniach pod Warszawą to wydatek kilkuset złotych miesięcznie.

A później?
W przypadku dzieci starszych rozwiązaniem jest oczywiście wysłanie ich do przedszkola. Co prawda przedszkole dla dzieci również może być problematyczne w znalezieniu jednak miejsc w przedszkolach jest znacznie więcej niż w żłobkach.

W obiektywie

dzieci

zabawa

zabawki

opieka