dzieci

Obudź małego artystę

Obudź małego artystę

(...) różnych dziedzinach, przecież kiedyś lubił rysować, a teraz tylko ten komputer i konsole. Mówi ci, że przecież mamo, to jest nudne, ciągle tylko te rutynowe pędzle i mazaki, które ma w wyposażeniu chyba każdy polski sklep plastyczny. Nie trać nadziei, uda ci się wprowadzić dzieci w kolorowy (...)

Przedszkole

Przedszkole

(...) Pracując w Trójmieście musimy jako rodzice liczyć się z tym, że prawdopodobnie nasze dzieci będą musiały korzystać z prywatnych żłobków czy przedszkoli. Dla niektórych rodziców jest to jedyna opcja aby powrócić do pracy, ponieważ nie mają z kim zostawić swojej pociech. W państwowych żłobkach kolejki są ogromne i (...)

Jak przekonać dzieci do ruchu?

Jak przekonać dzieci do ruchu?

(...) Ludziom coraz mniej się chce, bo przyzwyczaili się oni już do spędzania wolnego czasu przed ekranami telewizorów lub komputerów. Ich zachowania naśladują oczywiście same dzieci, które też coraz rzadziej wychodzą na dwór, woląc po prostu przebywać w swoich domach. Nie wiedzą, (...)

Mikołajki tuż tuż

Mikołajki tuż tuż

(...) Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Spędza się je w gronie rodzinnym, w radosnej atmosferze. Ale czym byłyby święta bez prezentów? Starszy pan z siwą brodą i w czerwonym kubraku oczekiwany jest przez dużych i małych. Swoją podróż rozpoczyna już na początku grudnia, aby zdążyć obdarować wszystkich, którzy na niego czekają.Organizacja imprez mikołajkowych dla dzieci to nie lada wyzwanie.

Geograficzne urządzanie pokoju

Geograficzne urządzanie pokoju

(...) rozwiązanie, jednak tapety mają swoje wady. Łatwo je zniszczyć, poza tym już dawno wyszły z mody. Nie warto więc rezygnować z malowania tylko dlatego, że brakuje nam pomysłu na to, co umieścić na ścianie. Rozwiązaniem mogą tu być mapy ścienne. Mapa świata, (...)

Opieka nad dziećmi

Opieka nad dziećmi

(...) Każdy pracujący rodzic, prędzej czy później stanie przed dylematem - czy wrócić do pracy, czy też skorzystać z bezpłatnego urlopu i pozostać ze swoim małym dzieckiem w domu zapewniając mu tym samym opiekę. Nie ulega wątpliwości, że rodzic stale pozostający w domu i sprawujący opiekę i pieczę nad dzieckiem jest dla samego dziecka najlepszym wyborem - nie dość, że ma zapewnioną prawidłową (...)